Vital | Rozhovory Společnost Zdraví Inspirace Styl | Archiv | ↑↑
Příroda Islandu
Foto © Petr Hricko

Krása přírody Islandu na fotografiích Petra Hricka

Poprvé se na Island vydal fotograf Petr Hricko v červenci 2015. Jeho cesta vedla přes Drážďany. Tam na mostě v Neustadtu potkal postaršího pána. Vyprávěl mu o životě před válkou a nechal se vyfotit. Později teplický rodák zjistil, že společně s adresou mu do kapsy stařík tajně strčil i 10 eurovou bankovku.

Už v letadle byl rozhodnutý, že mu portrét společně s penězi musí poslat.

Nedlouho po přistání v Keflaviku ztratil ale fotograf peněženku. Byl bez peněz i adresy. Vše nabralo nečekaný směr. Přes sociální sítě se zmobilizovala pomocná síť místních i Čechů žijících na Islandu a Petra to zaválo na západní poloostrov Snæfellsnes. Konkrétně město Stykkishólmur od té doby považuje za svůj islandský domov. Zjistil, že ostrov ledu a ohně zbožňuje.

Na Islandu byl od té doby už osmkrát. Nejvíc mu uhranula zima, hlavně její světlo a atmosféra. V létě se chystá prozkoumat Duhové hory. Už teď má ale dost materiáu pro vydání knížky, pro kterou zmapoval všechna čtyři roční období. Vyjít by měla do konce tohoto roku. Pouhých pár dní před vydáním tohoto čísla fotograf pána z Drážďan našel.

Galerie (7)

Příroda Islandu Příroda Islandu Příroda Islandu Příroda Islandu Příroda Islandu Příroda Islandu Příroda Islandu

www.petrhricko.cz | Instagram