Vital O nás Podpořte Inzerce Archiv Kontakt Předplatné
Foto © LEO Express

Leo Express

Vlaky a autobusy pohodlně a bezpečně v Česku i do zahraničí. Nyní se slevou. Vlaky a autobusy se dnes dá cestovat skutečně pohodlně. Klimatizace, pohodlné sedačky a obsluha jsou mnohde už součástí standardu.

Studenti a senioři si jízdu mohou užít ještě víc díky 75procentní slevě garantované státem. Například u dopravce Leo Express dostanou zpět i zbylých 25 procent, které mohou využít na další cesty. Mohou si s ním tedy užít to nejlevnější a zároveň jedno z nejpohodlnějších cestování díky moderním a pohodlným vlakům. Co se ještě změnilo a jak dnes mohou lidé vlaky a autobusy pohodlně a bezpečně cestovat?

Nemusíte se bát strmých schodů a pádu

Strmé schody dnes už ve všech vlacích nenajdete. Ty moderní jsou plně bezbariérové. Nemusíte se bát, že uklouznete, spadnete nebo že se vám bude do vlaky špatně nastupovat. Na železnici jsou již dostupné i bezbariérové toalety s velmi snadným přístupem. Nastupování do vlaku se nemusejí bát ani senioři s pohybovým omezením nebo na vozíčku. Příkladem může být opět Leo Express, který je nejpřívětivějším dopravcem pro hendikepované, a má pro ně vyhrazena speciální místa v blízkosti dveří. Aby byl zajištěn snazší nástup, jsou všechny vlaky vybaveny plošinou, která překonává mezeru mezi nástupištěm a vlakem. S nástupem a výstupem asistuje palubní personál. V autobusech a minibusech je bezbariérová přeprava umožněna po předchozí domluvě. Vozík je poté vložen do zavazadlového prostoru. Držitelům ZTP/ŤZP poskytuje dopravce slevu ve výši 75 procent z ceny jízdného. Za vozík nic nepřiplácí. Průvodce nebo asistenční pes navíc cestují zdarma.

Jízdenky koupíte nejen na internetu, ale i v kamenných prodejnách

Na kolejích a silnicích jezdí moderní firmy, které jdou s dobou, ale myslí na všechny. Proto lze jízdenky nakoupit nejen na internetu, ale také v kamenných prodejnách. Kromě vlastních pokladen, které jsou v Praze, Olomouci a Ostravě, nabízejí cestujícím lístky i v partnerské síti prodejen Relay a u dalších provizních prodejců. Jízdenky jde navíc koupit až s půlročním předstihem, a ještě je tu jedna výhoda. Čím dříve jsou jízdenky zakoupeny, tím jsou levnější. Senioři sice dostanou celou cenu jízdného zpět, ale díky včasné rezervaci vědí, že ve vlaku a autobuse bude místo. Při včasném nákupu bude mít levnější jízdné také doprovod. Děti, mládež a studenti mají také 75procentní slevu a 25 procent dostanou také zpět na další cestování.

Cestování s vnoučaty není problém, ve vlaku se zabaví, v autobuse je přichystána autosedačka

Cestování není pohodlné jen pro seniory, ale také pro děti. Vzít vnouče do vlaku skýtá nebezpečí, že se začne rychle nudit. To nehrozí v těch, kde jsou k dispozici dětské oddíly. Samozřejmostí je občerstvení pro malé pasažéry. Aby měly děti příjemnou cestu, mohou pro ně být připraveny například pastelky a omalovánky nebo deskové hry či dětské knížky. V autobusech se pak myslí na bezpečnost nejmenších cestovatelů. U moderních dopravců jsou samozřejmostí dětské sedačky na palubách. Pohodlné a ještě bezpečnější cestování je tak zajištěno i pro malé pasažéry. Není třeba se bát složité instalace, se vším ochotně pomůže proškolený palubní personál.

Nemusíte se bát nepohodlných sedaček a třesoucích se vlaků a vrzajících autobusů

Na kolejích a silnicích jezdí už i moderní vlaky a autobusy. Nabízejí pohodlné sedačky s dostatečným místem pro nohy, klimatizací, palubním personálem nebo třeba s Wi-Fi připojením k internetu. Už dávno nepotkáte jen dopravce s třesoucími se vlaky, ve kterých je chvilku horku a chvilku zima nebo starými vrzajícími autobusy. Naopak, moderní dopravci nabízejí pohodlí, které si mohou cestující v klidu užít. V takových vlacích a autobusech zvládají senioři například cesty až na Slovensko nebo do polského Krakova, kde si užívají víkendové pobyty s možností navštívit památky, muzea nebo třeba solné jeskyně. Krakov má pro turisty jednu velkou výhodu: všechny nejdůležitější památky jsou pohromadě a dají se projít pěšky. Všechny ohromí Rynek Glowny, který je největším středověkým náměstím na světě. Stojí tu i nejkrásnější polská svatyně Mariacka bazilika s dvěma různě vysokými věžemi – z té vyšší zní každou hodinu hudba. Mimochodem právě do Krakova začal letos jezdit jako první soukromý dopravce v osobní dopravě Leo Express. Oblíbenou destinací jsou teď především vánoční trhy, které se nezadržitelně blíží.

Můžete přijet až do lázeňských Luhačovic, bez hledání dalších spojů a přímo k hotelu

Pohodlné cestování vlakem a autobusem nabízí více moderních dopravců, ale Leo Express mezi nimi vyniká tím, že dokáže celou cestu zařídit za vás. Cestující se totiž mohou nechat dovést až na jimi vybranou adresu a nemusejí řešit zdlouhavé přestupování. Co si takto zajet třeba na lázeňský pobyt do Luhačovic, největšího lázeňského města na Moravě, které vděčí za svůj věhlas především svým minerálním pramenům? Stačí nasednou na vlak Leo Express v Praze, Pardubicích, Olomouci nebo třeba v Ostravě a nechat se dovést do Přerova. Jen pár desítek metrů od vlakové zastávky bude čekat minibus Leo Express, který jede přes Zlín až do Luhačovic. V Luhačovicích navíc zajíždí až na konkrétní adresu, takže zastaví klidně přímo u hotelu. Zpáteční cesta je stejně jednoduchá – stačí nasednout na minibus, který jede přes Zlín zpět do Přerova, kde stačí přestoupit na vlak Leo Express a pohodlně dojet až do cílové stanice.