Nedostatek testosteronu: Tichý důvod změn zdraví i psychiky

Víte, že hormonální změny v určitém věku netrápí jen ženy, ale i muže? Od 30. roku života dochází k poklesu jejich pohlavního hormonu cca o 1 % ročně. To se negativně propisuje do kvality jejich života a celkového fungování.

Časté změny nálad, podrážděnost, celková slabost a únava, vyčerpání a nulová motivace se do něčeho pustit. Tyto stavy nejsou vždy způsobeny pouze přepracovaností, nedostatkem odpočinku nebo dlouhodobým stresem, jak je jim často mylně přisuzováno. Mají totiž něco společného – mohou to být příznaky nízké hladiny testosteronu.

Příznaky nízké hladiny testosteronu

  • Ztráta fyzické i psychické síly
  • Častá únava a problémy se spánkem
  • Náladovost, depresivní stavy
  • Snížený zájem o sex i masturbaci
  • Problémy s erekcí
  • Snížená motivace cokoli dělat
  • Ztráta svalové hmoty
  • Navýšení množství tuku

Co je to testosteron?

Testosteron je steroidní hormon ze skupiny androgenů, který je považován za mužský pohlavní hormon. V mužském těle má celou řadu významných rolí – je nezbytný pro růst a vývoj pohlavních orgánů a sekundárních pohlavních znaků, stimuluje spermatogenezi, zvyšuje schopnost budování svalové hmoty a napomáhá k regeneraci, podílí se na psychické pohodě, ovlivňuje libido a sexuální funkce.

Co způsobuje jeho pokles?

Testosteron hraje v životě muže bezpochyby velmi zásadní roli. Jak je tedy možné, že dochází k jeho poklesu? V první řadě je třeba říci, že určitý pokles hladiny testosteronu je přirozený a zcela běžný. Zhruba od 30. roku života muže dochází každoročně k poklesu o cca 1 %.

Kde je tedy problém?

Problémové je naše moderní nastavení života. Sedavé zaměstnání, špatné stravovací návyky, nedostatek odpočinku, dlouhodobý stres, špatná nebo téměř žádná psychohygiena a minimální fyzická zátěž. To vše jsou neduhy moderní společnosti, které pokles hladiny testosteronu markantně zesilují a celkový proces podstatně urychlují. Na testosteronové klinice ALPHALABS se bohužel setkávají s tím, že i muži v relativně mladém věku mají hodnotu testosteronu podstatně nižší, než by měla být.

Jaká jsou řešení?

V první řadě je vždy potřeba sáhnout si do svědomí a uvědomit si, které nezdravé návyky jsou součástí našeho života. Je třeba zapracovat na vyváženém stravování, dostatku pohybu, spánku a celkového odpočinku, zlepšit psychohygienu a snažit se žít v souladu se zásadami zdravého životního stylu. Pokud ani to nepomůže a náš celkový stav je stále stejný, nebo dokonce
horší, je čas vyhledat odborníka.

Testosteronová klinika ALPHALABS

ALPHALABS je klinika orientovaná čistě na mužskou klientelu, která nabízí testosteronovou terapii těm, kteří ji potřebují. Své know­ ­how čerpala především ze zahraniční, převážně z USA a Velké Británie, kde jsou kliniky se stejným nebo velmi podobným zaměřením rozšířené a velmi oblíbené.

Každý klient je před nástupem na terapii podroben rozsáhlému lékařskému vyšetření a podrobnému testování, které určí, zda je vhodným, či nevhodným kandidátem pro vstup do léčby. Kromě samotné terapie nabízejí v ALPHALABS svým klientům i ucelený přehled o jejich zdravotním stavu, pravidelné kontroly a konzultace s lékaři a poradenství v tomto odvětví.

Pokud cítíte, že výše zmiňované příznaky provázejí život váš nebo vašeho muže, využijte možnosti sjednání vstupní konzultace v ALPHALABS zdarma. Ohledně problematiky nízké hladiny testosteronu a testosteronové terapie vám vše podrobně vysvětlí, testy prověří, jak na tom vaše hladina doopravdy je, a v případě potřeby navrhnou to nejvíce vhodné řešení.

Dočetli jste až sem? Zastavte se na chvíli a zvažte, zda-li můžete podpořit Vital i vy.

obálka

Časopis, který čte stále více čtenářů, vychází především díky podpoře dárců. Pomoci je tak jednoduché – zašlete nám dárcovskou SMS na číslo 87 777. Přispějete tak částkou 30, 60, nebo 90 Kč.
DMS ELPIDA 30
DMS ELPIDA 60
DMS ELPIDA 90

Pokud čtete Vital pravidelně a můžete nás podpořit každý měsíc, zašlete zprávu ve tvaru:
DMS TRV ELPIDA 30
DMS TRV ELPIDA 60
DMS TRV ELPIDA 90

Více na darcovskasms.cz. Časopis si můžete také předplatit pro sebe, nebo jako dárek pro své blízké.