Foto © Duo Vize

Trápí vás šedý zákal? Operaci neodkládejte

Pokud se vám po šedesátce zhoršuje vidění a nové brýle nepomáhají, mohlo by se jednat o šedý zákal. Ale nemusíte se bát! Šedý zákal (kataraktu) je možné vyléčit bezbolestným zákrokem, při kterém se zároveň můžete zbavit i dioptrií. Máme krátké objednávací termíny a pro objednání není nutná žádanka nebo doporučení lékaře. Nečekejte, až budou mít ve vaší nemocnici čas, a začněte si užívat jasného zraku co nejdříve.

U šedého zákalu (katarakty) dochází vlivem stárnutí ke změnám uvnitř oční čočky a čočka se postupně zakaluje. To má za následek zhoršené vidění na blízko i do dálky, citlivost na oslnění a zkreslené vnímání tvarů i barev. Mnozí popisují vidění s šedým zákalem jako přes igelit. Moderní medicína naštěstí nabízí snadné řešení: bezbolestnou operaci, při které se do oka vloží umělá čočka.

Oční chirurg během zákroku nahradí zakalenou oční čočku kvalitní umělou nitrooční čočkou. Umělé čočky dnes zlepšují i vidění na všechny vzdálenosti a umí korigovat i tzv. cylindry (astigmatismus) V DuoVizi si můžete nechat šedý zákal odstranit i laserem. Na korekci vyššího astigmatismu u operace šedého zákalu nově přispívá i většina zdravotních pojišťoven.

Nečekejte! Běžte na operaci včas

„V dřívější době se šedý zákal operoval až v pokročilé fázi, dnes ale doporučujeme zákrok hned, jakmile se začne pacientům zhoršovat vidění. V pokročilejší fázi je totiž zkalená oční čočka tvrdší a její odstranění je při operaci náročnější,“ vysvětluje oční chirurg MUDr. Lubomír Továrek z Oční kliniky DuoVize, který provedl již 50 tisíc operací.

www.duovize.cz