Základní kámen imunity

O tom, jak často si život zpříjemníme rýmou nebo chřipkou rozhoduje náš imunitní systém. A o něm se až z 70% rozhoduje ve střevě. Péče o osídlení střev je tedy důležitá nejen pro ty, kteří trpí problémy s trávením, ale obecně pro všechny.

Málokdo tuší, že naším největším imunitním orgánem jsou střeva. Na nich záleží, jestli tělo vstřebá všechny důležité živiny a odolá útoku různých patogenů. Jinými slovy, správně fungující střeva jsou nezbytnou podmínkou celkového zdraví.

V našem těle žijí stovky miliard organismů, kte­ré nám pomáhají s trávením i imunitou. Abyste jim vytvořili dobré podmínky, zajistěte ve svém jídelníčku dostatek vlákniny, která je jako živná půda pro růst těchto tělu prospěšných mikro­organismů. Pomoci s péčí o střevo Vám mohou také potraviny kvašené nebo kysané mléčné výrobky.

Střevní problémy může způsobovat mnoho faktorů. Jsou to kupříkladu léky, jako antibiotika, nadměrný stres, ale i to, že dítě nebylo kojeno. Z výzkumu pro společnost Natura Imuneco například vyplynulo, že:

  • cca 50 % pacientů s ulcerózní kolitidou či Crohnovou chorobou nebylo kojeno nebo jen pár dní po porodu
  • cca 80 % pacientů s ulcerózní kolitidou či Crohnovou chorobou bralo v dětství hodně antibiotik (do 7 let)
  • více než 50 % zákazníků s ulcerózní kolitidou či Crohnovou chorobou si uvědomuje, že se nemoc začala po takzvaném spouštěči, tj. velké fyzické či psychické zátěži, ať už dlouhodobé nebo i krátkodobé
  • více než 90 % pacientů se střevními problémy po „šedesátce“ bere denně několik léků (na cholesterol, tlak, srdce, ředění krve…)
  • cca 80 % pacientů se střevními problémy si uvědomuje, že před objevením se problému, brali hodně antibiotika
  • cca 90 % pacientů s ulcerózní kolitidou či Crohnovou chorobou se nikomu, kromě vlastní rodiny, se svým problémem nesvěřuje

Hned na začátku vaší cesty k lepší imunitě, vám zažívání pomůže dát do kupy ale­spoň šestidenní kůra s Vitestinem®. Tento unikát­ní doplněk stravy ve formě bylinného nápoje přispívá k aktivní péči o sliznice zažívacího trak­tu, kterým pomáhá navrátit jejich přirozenou funkčnost. Na internetových stránkách www.vitestin.cz navíc naleznete zdarma ke stažení kuchařku Recepty pro leh(p)čí pocit, která vás jistě inspiruje při nastavení vašeho jídelníčku.

Změna se rozhodně vyplatí. Pokud se o své „hodné“ bakterie, které chrání naše zdraví, ne­staráme, koledujeme si totiž o malér v podo­bě nejrůznějších onemocnění, jako jsou střevní záněty a infekce, srdečně-cévní potíže, obezi­ta, cukrovka, astma, alergie, demence nebo dokonce onkologická či duševní onemocnění. Naopak při správné péči o ně pocítíte pozitiv­ní účinky na pleť, vlasy, klouby, a také celko­vé posílení imunity a více síly do života. Míváte problémy se zažíváním, pálení žáhy, afty, žalud­kem, nadýmáním, průjmy, zácpou, hemeroidy nebo snad po­ciťujete slabší imunitu a málo životní energie? Jděte na to přírodní cestou a vyzkoušejte Vites­tin® – unikátní doplněk stravy. V laboratořích Jihočeského vědeckotechnického parku pro vás již od roku 2017 vyrábí tento zcela výjimečný pro­dukt. Přírodním způsobem harmonizuje střeva a sliznice celého zažívacího ústrojí a významně je podporuje v jejich přirozené funkci.

Nákupní lístek pro zdravé střevo

  • zelenina a ovoce
  • luštěniny, ovesné vločky a celozrnné výrobky
  • jogurty, kefíry, kysané zelí a fermentované potraviny
  • unikátní doplněk stravy Vitestin®