Foto © Hartmann Rico

Je příjemné vrátit se k tomu, co máme rádi

V dnešních dnech se život opět začíná navracet do svých kolejí. Všichni jsme v uplynulých měsících pocítili, jaké to je, nemít možnost dělat to, co máme rádi…

Pro ty, kteří mají nějaké zdravotní komplikace, které jim neumožňují žít život naplno, se toho ale tolik nemění. Platí to i pro osoby s inkontinencí. Ženy i muži se jen těžko smiřují s tím, že ztrácí kontrolu nad svým tělem a často se potýkají se ztrátou sebevědomí a pocity méněcennosti. Strach z prozrazení je nutí omezit společenské kontakty, vzdávají se svých koníčků, sportu, cestování a dalších aktivit.

V České republice se s inkontinencí setkává každá 5. žena nad 45 let. Setkávají se s ní ale také muži a děti. Příčiny nechtěného úniku moči mohou být různé, ale jedno má tento problém společné. Všichni se za něj stydí a řeší ho nejrůznějšími triky, jen aby to na ně „neprasklo“. Těhotenství, porod, menopauza nebo omezená kapacita močového měchýře. To všechno mohou být důvody samovolného úniku moči u žen. U mužů bývají častými důvody operace v pánevní oblasti, úrazy, neurologická onemocnění.

Ženy i muži zkoušejí nehodám s únikem moči předcházet pravidelnými a častými návštěvami toalet. Bez prázdného močového měchýře se neodváží vyrazit ven a po příchodu na neznámé místo se jako první zajímají o to, kde jsou toalety, aby věděli, kam zamířit v případě naléhavé situace. Také většina žen, které inkontinenci tají, si i několikrát za den mění spodní prádlo a v kabelce nosí pro případ nouze vždy náhradní kalhotky, nebo dokonce celý záchranný balíček včetně ručníku. Do spodního prádla si kromě hygienických dámských potřeb, které jsou ale pro   absorpci moči nevhodné, vkládají toaletní papír, nebo jiné materiály. Tyto triky ale nezajistí, že zápach z úniku moči nebude cítit, nebo že se nestane jiná nepříjemnost.

Všechny tyto manévry, které tajně podstupují, jsou ovšem naprosto zbytečné. Na trhu je k dostání celá řada inkontinenčních pomůcek pro ženy i muže. Díky jejich používání se osoby s inkonkontinencí nemusí nijak omezovat, a mohou dělat vše, co milují. Skvělý výběr těchto pomůcek nabízí řada MoliCare od značky Hartmann. Ze širokého portfolia si lze vybrat inkontinenční vložky pro ženy MoliCare Lady, nebo inkontinenční kalhotky MoliCare Lady Pants, které vypadají, jako spodní prádlo. Pro muže jsou tu pak speciální pomůcky MoliCare Men a pánské šedé slipy MoliCare Men Pants, které bezpečně sají, a zároveň jsou diskrétní pod oblečením. Všechny pomůcky MoliCare spolehlivě pohltí moč i zápach, a poskytují pocit bezpečí a pohodlí ve všech situacích. Přehled všech produktů MoliCare najdete na www.moliklub.cz