byliny klíčky tráva

Gemmoterapie – medicína třetího tisíciletí

Při řešení svých zdravotních problémů se čím dál více obracíme k přírodě. Uvědomujeme si totiž, že jsme její součástí.

Byliny byly odedávna využívány k léčení. Nejnovějším odvětvím fytoterapie je gemmoterapie – metoda, která využívá účinků zárodečných tkání – pupenů, semen, klíčků – ke zlepšení zdravotních problémů. Obsahují nejvíce stopových prvků, vitaminů, rostlinných hormonů, tedy látek, které mohou lidský organismus regenerovat. Před několika lety u nás gemmo-terapeutika začala vyrábět v ekologicky čisté oblasti Drahanské vysočiny v Brodku u Konice firma Naděje Mgr. Jarmily Podhorné.

Začátky nebyly lehké, ale krůček po krůčku se to zlepšovalo. V současnosti dodává tinktury do celé republiky. Dostávají se k lidem nákupem přímo ve firmě a při poradenství, nebo je možné je zakoupit ve většině prodejen, či ve vybraných lékárnách. Pracují s nimi lékaři, terapeuti, maséři i léčitelé.

Lidé se na Mgr. Podhornou obracejí s různými zdravotními problémy: se zažíváním, potížemi močových cest, s funkčními poruchami. „Mnohé z žen, které měly problémy jako jsou cysty, myomy, klimakterické potíže, sterilita, mi napsaly, jak se po užívání několika kúr jejich stav výrazně zlepšil, některé se ozvaly s radostnou zprávou přírůstku do rodiny,“ říká magistra Podhorná. „Vlivem špatné životosprávy přibývá také cévních potíží a mnohé vyúsťují v mozkové příhody či infarkty. Tady mohou tinktury pomáhat pročištěním cévního aparátu a jeho regenerací,“ doplňuje.

Jeden z lékařů, který sledoval tinktury s nedůvěrou, sdělil, že pomohly jeho pacientovi, který měl ucpané cévy tak, že hrozila amputace končetiny. Po dlouhodobějším užívání pupenů z jinanu – gingko se amputaci vyhnul. Bylinné kúry jsou sestavy tinktur ze směsi účinných látek z bylin a pupenů rostlin. Během období včelí aktivity jsou některé vybrané tinktury vkládány do včelího úlu, neboť energie včelího biopole znásobí účinek tinktury. Firma Naděje přináší v současnosti na trh novinku vybraných tinktur, obohacených o betoglukan – obecně nazvány – gemmoglutany.

Betoglutan je pro organismus velmi důležitý a jeho přidání do tinktur působí protinádorově. Tinktury dokáží účinně pomoci při zvládnutí klasické léčby jako je chemoterapie. „Věřím, že gemmoterapie bude v budoucnu stále víc aktuální. Pupeny jsou zásobárnou stopových prvků, vitaminů a hormonů přirozeného (rostlinného) původu,“ říká Mgr. Jarmila Podhorná. „Tinktura z topolů by zasloužila být uznána jako lék, pomáhá totiž řešit problém léčby boreliózy téměř v každém konkrétním případě,“ napsala lékařka paní Podhorné.

V dřívějších dobách lidé s přírodou žili a uměli využívat všeho, co nabízí. Dnes jen odborníci dokáží připravit vhodné masti a různé přípravky z bylin a rostlin. Mnohdy stačí užívat tyto produkty jako prevenci. Vždyť nejlepším lékařem je příroda, slunce a pohoda v duši.

Dočetli jste až sem? Zastavte se na chvíli a zvažte, zda-li můžete podpořit Vital i vy.

obálka

Časopis, který čte stále více čtenářů, vychází především díky podpoře dárců. Pomoci je tak jednoduché – zašlete nám dárcovskou SMS na číslo 87 777. Přispějete tak částkou 30, 60, nebo 90 Kč.
DMS ELPIDA 30
DMS ELPIDA 60
DMS ELPIDA 90

Pokud čtete Vital pravidelně a můžete nás podpořit každý měsíc, zašlete zprávu ve tvaru:
DMS TRV ELPIDA 30
DMS TRV ELPIDA 60
DMS TRV ELPIDA 90

Více na darcovskasms.cz. Časopis si můžete také předplatit pro sebe, nebo jako dárek pro své blízké.