iGo – unikátní pomocník do interiéru

Touha po pohybu je lidem přirozená. Proto ve chvíli, kdy už nohy neslouží jako dřív, je ideálním řešením invalidní vozík, který možnost samostatného pohybu umožňuje. Zůstat aktivní a soběstačný je totiž důležité i z psychického hlediska.

Vhodným řešením pro osoby se sníženou schopností pohybu, ale i jako vozítko pro seniory, kteří se v chůzi cítí nejistě nebo je delší vzdálenosti unavují, je elektrický skútr. Oproti mechanickým invalidním vozíkům mají elektrické skútry tu výhodu, že při používání nevyžadují asistenci další osoby. Ideálním společníkem v domácnosti je mikroskútr iGo, který se díky svým malým rozměrům hodí i do menších bytů a pokud není zrovna používán, nepřekáží, protože se dá jednoduše rozložit.

Mikroskútr iGo byl vyvinut přímo do interiéru. Díky malému poloměru otáčení se dokáže otočit na místě a proto pro něj malé prostory nebo úzké dveře nejsou problém. Má také výškově nastavitelné a otočné sedadlo, takže z něj pohodlně dosáhnete na různě vysoké stoly nebo kuchyňskou linku a i v úzkém prostoru se můžete pohodlně a bezpečně otáčet. Středový pohon s výkonem motoru 200 W zajišťuje, že skútr překoná i vyšší koberce.

Tento elektrický skútr ale můžete příležitostně využít i na ven, na výlet po zpevněných cestách. Můžete se s ním vydat třeba na nákupy do obchodního centra nebo na čerstvý vzduch do městského parku. Lze jednoduše rozložit do tří dílů, má nízkou hmotnost, a proto se snadno transportuje i v běžném osobním autě.

Oproti jiným skútrům je interiérový mikroskútr iGo také výrazně cenově dostupnější, stojí necelých 40 000 Kč. Jeho kvality ocenila i odborná porota, která mu udělila ocenění Zlatý Rehaprotex 2017 v kategorii Řešení pro aktivní a soběstačný život a vyzdvihla zejména jeho snadné ovládání na malém prostoru, nízkou hmotnost a uzpůsobení pro používání v domácnosti.