Valentina Thielová – Ráda jsem online

Florenc 13:30, Léto s Kovbojem či Bylo nás pět – to je jen letmý výčet z řady filmů, ve kterých hrála herečka Valentina Thielová. Před dvěma lety ovdověla a najednou zjistila, že se o vše musí starat sama. Právě v tuhle chvíli ji pomohla Školička internetu pro seniory.

Bylo mi mizerně, ležela jsem v posteli a četla si noviny, když jsem v nich narazila na nabídku kurzů Školičky internetu. Řekla jsem si, že přestanu myslet na to, jak mi je a začnu něco dělat, líčí. Ačkoliv se předtím s počítačem míjeli a v prvních lekcích měla Valentina obavu, zda vše pochopí, zvládla to na jedničku. Všichni ve Školičce jsou totiž tak milí a vytvářejí doslova rodinné prostředí, chválí nejen lektory kurzů, kterých absolvovala hned několik – od těch pro začátečníky, až po kurzy práce na notebooku. Nakonec si notebook pořídila domů. Každé ráno k němu usedá a těší se, kdo jí poslal mail. Díky počítači se necítí osamělá, dopisuje si i se spolužáky ze Školičky. Na internetu oceňuje také to, že tam vždy najde, co hledá. S divadelními zájezdy se podívala po celé republice a do zahraničí, teď navíc cestuje on-line. Hrozně mě baví cestovat pomocí map na Googlu, sedím doma u počítače a přitom si ze všech stran prohlédnu Eiffelovku nebo Koloseum. Nedávno se mi narodila v Trutnově praneteř a já jí díky mailu viděla na fotce hned druhý den, popisuje výhody internetu. Jeho znalost jí také, jak sama říká, přináší pocit sounáležitosti s dobou. Plánuje Valentina Thielová v nejbližší době nějaké natáčení? Víte, rolí pro staré báby je málo a nás starých bab je moc. Nedávno jsem byla na konkurzu na nějakou roli babičky. Oni mi pak volali, že jsem se jim moc líbila, ale že vypadám příliš mladě. Řekla jsem jim, že moc děkuji, že mi udělali radost. Taková poklona je přeci lepší než jakákoliv role, říká s úsměvem.

Dočetli jste až sem? Zastavte se na chvíli a zvažte, zda-li můžete podpořit Vital i vy.

obálka

Časopis, který čte stále více čtenářů, vychází především díky podpoře dárců. Pomoci je tak jednoduché – zašlete nám dárcovskou SMS na číslo 87 777. Přispějete tak částkou 30, 60, nebo 90 Kč.
DMS ELPIDA 30
DMS ELPIDA 60
DMS ELPIDA 90

Pokud čtete Vital pravidelně a můžete nás podpořit každý měsíc, zašlete zprávu ve tvaru:
DMS TRV ELPIDA 30
DMS TRV ELPIDA 60
DMS TRV ELPIDA 90

Více na darcovskasms.cz. Časopis si můžete také předplatit pro sebe, nebo jako dárek pro své blízké.