IQ park – První science centrum v České republice

iQpark je interaktivním zábavně naučným centrem, které je součástí komplexu Centrum Babylon. Zahrnuje více než sto interaktivních exponátů. Základními požadavky na exponáty jsou interaktivnost, edukativnost, zábavnost a atraktivnost. Věda je zábava! Nevěříte?

Přijďte si to vyzkoušet do prvního českého science centra iQpark v Liberci. Na třech podlažích budete experimentovat s více než dvěma sty interaktivními exponáty ze světa vědy, techniky a přírodních věd. Vše si musíte osahat, očichat, ochutnat, slyšet i vidět! Každá věková kategorie si u nás přijde na své: kromě interaktivních exponátů pro děti nabízíme desítky her, pro starší mnoho hlavolamů, zajímavostí, hádanek. A nově též nanospinner, na kterém si vlastnoručně vyrobíte nanovlákna! Science centrum pro vás připravilo expozice: Lidské smysly, Zelená energie, Nanovlákna, Vodní hrátky, Přírodní zákony, Hry a hlavolamy, Optické klamy. Nově můžete v science centru iQpark experimentovat s výrobou elektřiny z trvale udržitelných zdrojů v expozici Zelená energie. Každý si zde může vyzkoušet například, jak těžké je vyrobit energii pro zásobování žárovky, šlapáním na speciálních rotopedech či zjistit účinnost síly větru k roztočení větrné elektrárny. Zábavu a poučení zde naleznou návštěvníci všech věkových kategorií, nejrůznějších zájmů. Pro skupiny navíc nabízíme lektorské programy.

Dočetli jste až sem? Zastavte se na chvíli a zvažte, zda-li můžete podpořit Vital i vy.

obálka

Časopis, který čte stále více čtenářů, vychází především díky podpoře dárců. Pomoci je tak jednoduché – zašlete nám dárcovskou SMS na číslo 87 777. Přispějete tak částkou 30, 60, nebo 90 Kč.
DMS ELPIDA 30
DMS ELPIDA 60
DMS ELPIDA 90

Pokud čtete Vital pravidelně a můžete nás podpořit každý měsíc, zašlete zprávu ve tvaru:
DMS TRV ELPIDA 30
DMS TRV ELPIDA 60
DMS TRV ELPIDA 90

Více na darcovskasms.cz. Časopis si můžete také předplatit pro sebe, nebo jako dárek pro své blízké.