Školička internetu v Ostravě

Také v Ostravě probíhají již 7 let kurzy Školičky Internetu. Každý měsíc si mohou senioři vybrat z bohaté nabídky jednotlivých kurzů. Kurzy jsou koncipovány od úplných začátečníků až po pokročilejší uživatele. Během kurzů se účastníci naučí obsluhovat počítač a pracovat s Internetem. Prostě vše, aby je již nemohla zaskočit otázka: Máte svou mailovou adresu? Nebo: To najdete na Internetu. Velice vyhledávané jsou kurzy komunikace po Internetu, práce se Skype nebo co je to vlastně ten Chat. V současné době jsou velice populární kurzy práce s digitální fotografií, kde se účastníci naučí stáhnout fotografie z digitálního fotoaparátu do počítače i drobné úpravy a vylepšení svých snímků.

Mimo běžných kurzů jsou u nás také pořádány semináře k různým tématům, kde si účastníci mohou vyměňovat své zkušenosti s počítačem. Všechny organizátory a lektory velice potěší, když obdrží podobný dopis od některého účastníka kurzu: Protože jsem kolem sebe pořád jen slýchala dejte mi svou mailovou adresu… my vám to pošleme mailem…, a podobně, tak jsem se prostě jednou rozhodla, že už to takhle dál nejde. Celá moje rodina pracuje s počítačem. Od své sousedky jsem se dozvěděla o Školičce internetu v Ostravě, a to byl poslední impulz pro pokoření mé neznalosti této oblasti.

Hned na první hodině jsem byla strašně moc překvapená, a to hlavně, že je nás takových víc, co si řekli jako já, že se svou neznalostí musí něco udělat; a taky přístupem lidí ze společnosti Ceptum, o.p.s. Během kurzů vládla hodně příjemná atmosféra a přes různé drobné nezdary a omyly jsme pokračovali v pokořování tajemné mašinky – počítače. Musím přiznat, že jsem se vždycky těšila na další hodinu. A nejvíc jsem se těšila, až vnoučatům řeknu, že mi taky můžou poslat nějaký ten mail, protože ze začátku to bylo takové moje malé tajemství. Po pár hodinách našich kurzů zavládlo velké překvapení v mé rodině, když dostali ode mě můj první mail a já jsem pak slyšela: No, babi, čekali jsme od tebe všechno, ale s tím jsi nás strašně překvapila.

Protože mě to všechno tak strašně potěšilo, neváhala jsem ani chviličku a hned jsem se přihlásila do pokračovacích kurzů a dál pokračuji v získávání dalších nových informací a pro mě odkrytí úplně nových obzorů a taky setkávání se s  příjemnými lidmi, od kterých nikdy neslyším: Ale, babi, to už jsem ti říkala. Dnes už vlastním svůj první notebook a doma, jak se říká, jsem napojena na síť a už kladně můžu reagovat na výzvy Dejte mi svou mailovou adresu! Tak přesně tak jsem začínala, no ale co je důležitějšího, tak stále pokračuji …

Vaše Svatava B.

Školička Internetu v Ostravě je pořádána společností CEPTUM, o.p.s. na adrese 28. října 165, Ostrava – Mariánské Hory. Objednat se, nebo zavolat pro informace, můžete na telefony 597 081 295 a 728 407 798. Od nového roku taky na www.ceptum.cz. Pavel Žemba (ředitel o.p.s.)

 

Dočetli jste až sem? Zastavte se na chvíli a zvažte, zda-li můžete podpořit Vital i vy.

obálka

Časopis, který čte stále více čtenářů, vychází především díky podpoře dárců. Pomoci je tak jednoduché – zašlete nám dárcovskou SMS na číslo 87 777. Přispějete tak částkou 30, 60, nebo 90 Kč.
DMS ELPIDA 30
DMS ELPIDA 60
DMS ELPIDA 90

Pokud čtete Vital pravidelně a můžete nás podpořit každý měsíc, zašlete zprávu ve tvaru:
DMS TRV ELPIDA 30
DMS TRV ELPIDA 60
DMS TRV ELPIDA 90

Více na darcovskasms.cz. Časopis si můžete také předplatit pro sebe, nebo jako dárek pro své blízké.