Gólman na síti

Mezi třemi tyčemi a sítí za zády se legendární brankář Dukly Praha a československé reprezentace Ivo Viktor vždy cítil jako ryba ve vodě. Méně jistý si však byl na síti internetové.

Žena sice měla doma počítač, ale já kolem něj chodil bez zájmu. Až mi můj devítiletý vnuk Jakub povídá: dědo, pošli mi e-mail. A já nevěděl, co to je, vzpomíná hrdina bělehradského finále Mistrovství Evropy 1976 na okamžik, který podnítil jeho zájem o internet. Vzal to jako sportovec, jako výzvu, a přihlásil se do základního kurzu Školičky internetu pro seniory. Ze začátku jsem byl trochu nervózní, ale postupem času jsem do toho začal pronikat, říká. Ivo Viktor má stále nabitý program: na Dukle trénuje mladé brankáře, o prázdninách jezdí na přípravné kempy, velmi rád vyráží na kole …Také v cyklistické vášni mu pomáhá internet. Když plánuji vyjet na kole, sestavím si dopředu na internetu cyklotrasu, vytisknu si ji a pak už stačí jen sednout na kolo a vyrazit. Často si také vyhledávám autobusové spoje, když se chystám na Moravu do Olomouce, říká. Kromě sportu a koníčků ho zaměstnávají také dědečkovské povinnosti, má čtyři vnoučata. Na internetu pro ně někdy nakupuje. Mám rád tu možnost výběru, všechno si v klidu prohlédnu a pak to objednám. Zrovna nedávno jsme přes internet kupovali výbavičku pro synova dvojčata. Internet se prostě stal běžnou součástí jeho života. Přečte si tam čerstvé zprávy, sportovní výsledky, odpoví na e-maily, někdy na něm sleduje i živé sportovní přenosy. Rád se totiž udržuje ve formě a to nejen v té fyzické. Potřebuji dělat něco, abych zaměstnal mozek. Před časem jsem chodil do Školičky internetu na kurzy angličtiny, v blízké době se chystám na kurzy trénování paměti. Opravdu je někdy fenomenální, jak člověk zapomíná, směje se. Na jeho sportovní výkony však zapomenout nelze.

Dočetli jste až sem? Zastavte se na chvíli a zvažte, zda-li můžete podpořit Vital i vy.

obálka

Časopis, který čte stále více čtenářů, vychází především díky podpoře dárců. Pomoci je tak jednoduché – zašlete nám dárcovskou SMS na číslo 87 777. Přispějete tak částkou 30, 60, nebo 90 Kč.
DMS ELPIDA 30
DMS ELPIDA 60
DMS ELPIDA 90

Pokud čtete Vital pravidelně a můžete nás podpořit každý měsíc, zašlete zprávu ve tvaru:
DMS TRV ELPIDA 30
DMS TRV ELPIDA 60
DMS TRV ELPIDA 90

Více na darcovskasms.cz. Časopis si můžete také předplatit pro sebe, nebo jako dárek pro své blízké.