Příroda Islandu
Foto © Petr Hricko

Krása přírody Islandu na fotografiích Petra Hricka

Poprvé se na Island vydal fotograf Petr Hricko v červenci 2015. Jeho cesta vedla přes Drážďany. Tam na mostě v Neustadtu potkal postaršího pána. Vyprávěl mu o životě před válkou a nechal se vyfotit. Později teplický rodák zjistil, že společně s adresou mu do kapsy stařík tajně strčil i 10 eurovou bankovku.

Už v letadle byl rozhodnutý, že mu portrét společně s penězi musí poslat.

Nedlouho po přistání v Keflaviku ztratil ale fotograf peněženku. Byl bez peněz i adresy. Vše nabralo nečekaný směr. Přes sociální sítě se zmobilizovala pomocná síť místních i Čechů žijících na Islandu a Petra to zaválo na západní poloostrov Snæfellsnes. Konkrétně město Stykkishólmur od té doby považuje za svůj islandský domov. Zjistil, že ostrov ledu a ohně zbožňuje.

Na Islandu byl od té doby už osmkrát. Nejvíc mu uhranula zima, hlavně její světlo a atmosféra. V létě se chystá prozkoumat Duhové hory. Už teď má ale dost materiáu pro vydání knížky, pro kterou zmapoval všechna čtyři roční období. Vyjít by měla do konce tohoto roku. Pouhých pár dní před vydáním tohoto čísla fotograf pána z Drážďan našel.

Příroda Islandu Příroda Islandu Příroda Islandu Příroda Islandu Příroda Islandu Příroda Islandu Příroda Islandu

www.petrhricko.cz | Instagram

 

Dočetli jste až sem? Zastavte se na chvíli a zvažte, zda-li můžete podpořit Vital i vy.

obálka

Časopis, který čte stále více čtenářů, vychází především díky podpoře dárců. Pomoci je tak jednoduché – zašlete nám dárcovskou SMS na číslo 87 777. Přispějete tak částkou 30, 60, nebo 90 Kč.
DMS ELPIDA 30
DMS ELPIDA 60
DMS ELPIDA 90

Pokud čtete Vital pravidelně a můžete nás podpořit každý měsíc, zašlete zprávu ve tvaru:
DMS TRV ELPIDA 30
DMS TRV ELPIDA 60
DMS TRV ELPIDA 90

Více na darcovskasms.cz. Časopis si můžete také předplatit pro sebe, nebo jako dárek pro své blízké.