Milena Vostřáková – Babinec na internetu

Televizní hlasatelku a moderátorku Milenu Vostřákovou přivedl k počítači a internetu manžel. “Pracuje převážně doma, a tak jsem ledacos okoukala. Naučila jsem se tolik, že jsem si na internetu sama našla adresu a spojení na Školičku,” vzpomíná, jak se poprvé dozvěděla o počítačových kurzech.

Zbývalo jen zavolat a zapsat se do kurzu. Aby si upevnila základy, vybrala si nejprve kurz pro začátečníky. Už tehdy si říkala, že práce s počítačem patří dnes stejně jako třeba řízení auta k všeobecnému vzdělání. Manžela nejprve těšil můj zájem, ale když jsem ho stále otravovala a chtěla vysvětlovat další a další věci, došla mu trpělivost, vysvětluje s úsměvem, proč se obrátila na Školičku internetu. Se svým záměrem se svěřila i kolegyním hlasatelkám, které se k ní nadšeně přidaly. Některé věděly více než já, jen jedna kolegyně si myslela, že myši jsou jen ve sklepě, vzpomíná na úvodní lekce kurzu. Na konci se však naše znalosti vyrovnaly – i díky Pavlovi, našemu mladému lektorovi, který byl laskavý a všechno nám pěkně pomalu, laicky vysvětlil. Jsem mu za to vděčná. Kurz vrchovatě naplnil očekávání. A nezůstalo u jednoho. Společně s Marií Tomsovou se Milena Vostřáková vydala na Školičku internetu v přírodě do Krkonoš, kde v nadmořské výšce 1236 metrů probíhaly počítačové kurzy pro pokročilé. A co Milena Vostřáková na internetu hledá? Všechno, co potřebuji! Přečtu si tam noviny, najdu programy kin, jízdní řády, mapy, pošlu e-maily. Užívám si také komunikaci po skypu a psaní ve wordu. Pro televizní diváky-pamětníky připravila s kolegyněmi Marií Tomsovou a Saskií Burešovou pořad Babinec aneb co v televizi bylo a nebylo. Řekly jsme si, že bude hezké, když s námi diváci zavzpomínají na doby, kdy byla Československá televize jedinou stanicí. Prostřednictvím našeho povídání budou moci nahlédnout do televizní, rozhlasové i té naší kuchyně a uslyší veselé historky, které ještě nikde nebyly publikovány, zve Milena Vostřáková. S pořadem navštěvuje kluby, divadla, kulturní domy i lázně; 14. prosince ji spolu s kolegyněmi budete moci vidět v pražském divadle U Valšů. Ještě předtim však moderuje slavnostní večer k Mezinárodnímu dni osob se zdravotním postižením v Liechteinstenském paláci. Stále mám co dělat, říká s úsměvem.

Dočetli jste až sem? Zastavte se na chvíli a zvažte, zda-li můžete podpořit Vital i vy.

obálka

Časopis, který čte stále více čtenářů, vychází především díky podpoře dárců. Pomoci je tak jednoduché – zašlete nám dárcovskou SMS na číslo 87 777. Přispějete tak částkou 30, 60, nebo 90 Kč.
DMS ELPIDA 30
DMS ELPIDA 60
DMS ELPIDA 90

Pokud čtete Vital pravidelně a můžete nás podpořit každý měsíc, zašlete zprávu ve tvaru:
DMS TRV ELPIDA 30
DMS TRV ELPIDA 60
DMS TRV ELPIDA 90

Více na darcovskasms.cz. Časopis si můžete také předplatit pro sebe, nebo jako dárek pro své blízké.